• DEŇ VODY 2022

• Voda, to je čarodejka,
              sila v nej je veru veľká.
              Niekedy je kvapka, para, potom ľad,
              ale iste súhlasíte vieme sa s ňou krásne hrať!

V tomto duchu sa pustili naši deviataci do rovesníckeho vzdelávania. Absolvovali päť vyučovacích hodín so svojimi mladšími spolužiakmi a zahrali sa s vodou. Skúšali, či sa udrží minca na hladine vody vďaka jej povrchovému napätiu, či vedia použiť vodu ako lepidlo vďaka zmeny jej skupenstva z kvapalného na tuhé, či bude vytekať voda z igelitového vrecúška po jeho prepichnutí špajdľou, ako dokážeme pomocou kvapky vody čítať veľmi malé písmenká a dozvedeli sa niečo aj o vodnej ilúzii. Pracovali v tímoch a víťazi v každej triede získali za odmenu fľašu minerálky. Aktivity sa malým i veľkým páčili a už sa tešia na ďalšie spoločné podujatia.

• TÝŽDEŇ MOZGU

• Naši piataci a šiestaci majú za sebou TÝŽDEŇ MOZGU. V rámci tohto týždňa sa dozvedeli čo všetko nášmu mozgu prospieva a ako sa oň dobre starať. Už vedia, že oveľa viac ako tablet, má náš mozog rád knihy. Čítanie je skvelá aktivita, ktorá rozvíja fantáziu a múdrosť. Obľubuje aj pohyb, pretože ten prekrvuje celé telo a tak nám lepšie prúdi krv aj do mozgu. Umenie ako tancovanie, spev, či kreslenie rozvíja našu pravú mozgovú hemisféru. Hádanky, krížovky, cudzie jazyky, násobilka sú zas vhodné pre rozvíjanie ľavej mozgovej hemisféry. Takže sa pustili do lúštenia hádaniek, sudoku, počítali na čas, vystavali námornú flotilu a potrápili ich aj tangramy. V rámci tohto týždňa dopriali teda svojmu mozgu pestrú paletu zaujímavých a zároveň nepoznaných aktivít a veria, že  odmenou im bude „dobre fungujúca hlava“.

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

• Vážení rodičia,

ak máte doma predškoláka a rozhodli ste sa ho zapísať k nám, prečítajte si prosím naše informácie k zápisu.

Zápis na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole sa bude konať:

01. 04. 2022 (piatok) v čase od 14:00 hod do 18:00 hod

02.04. 2022 (sobota) v čase od 8:00 hod do 12:00 hod

• zápis je povinný pre deti, ktoré dovŕšia k 31.08.2022 6 rokov (s výnimkou predčasne zaškolených detí),
              • zápisu sa zúčastňuje dieťa spolu so zákonnými zástupcami,
              • dieťa je možné zapísať iba na jednu základnú školu,
              • o zápis je možné požiadať prostredníctvom elektronického formulára prihlášky alebo vyplnením prihlášky v listinnej podobe (k dispozícii na stránke školy, aj vo vestibule školy),
              • údaje o dieťati musia súhlasiť s údajmi v rodnom liste dieťaťa,
              • po vyplnení elektronickej prihlášky budete telefonicky kontaktovaní vedením školy a dohodnete si presný termín zápisu,
              • ak nemáte možnosť elektronicky komunikovať so školou, príp. si vytlačiť prihlášku, môžete ju vyplniť v čase zápisu na mieste,
              • zákonný zástupca dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami predkladá spolu s prihláškou aj písomné vyjadrenie  zariadenia poradenstva a prevencie, vydané na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa.

V prípade potreby a záujmu je možné vyplniť aj nasledovné dokumenty:

Tlačivá v listinnej podobe nájdete aj vo vestibule školy.

Na zápis je potrebné priniesť:

• Občianske preukazy zákonných zástupcov,
              • rodný list dieťaťa.

Tešíme sa na Vás, vážime si Váš záujem o našu školu. Budeme sa snažiť naplniť Vaše očakávania a nesklamať Vašu dôveru.