• Súčasnosť školy

•           V súčasnosti má škola 271 žiakov navštevujúcich 12 tried. Na prvom stupni je  132 žiakov v 6 triedach a 6 oddelení ŠKD. Na druhom stupni 139 žiakov v 6 triedach.  Od septembra 2022 pracuje vedením riaditeľky školy, PaedDr. Zuzany Takáčovej Petrilovej,  23 členný pedagogický kolektív a 5 členný inkluzívny tím v rámci národného projektu Podpora pomáhajúcich profesií 3.

Žiaci majú v škole k dispozícii odborné učebne pre prírodovedné predmety, technickú výchovu, počítačovú učebňu a  kmeňové učebne vybavené interaktívnymi tabuľami. Zrevitalizovaný školský areál ponúka pestré športové vyžitie v rámci hodín telesnej výchovy, záujmových útvarov i v rámci ŠKD.

Mimoškolská činnosť je organizovaná v CVČ pri ZŠ Bukovecká 17, Košice a zameraná je na športovú výchovu, ktorá kompenzuje dopoludňajšiu náročnú psychickú činnosť žiakov a žiaci majú možnosť pracovať vo viacerých záujmových útvaroch. Napr. v detskej atletike, futflore, inline korčuľovaniu a pod.. V rámci záujmovej činnosti sa môžu žiaci venovať aj práci v krúžkoch estetického zamerania, klubovej činnosti sa môžu žiaci v školskom klube detí a v Bukoklube, školskom klube zdravia a oddychu.