Realizované boli v termíne 17. októbra – 2. decembra 2011 v rámci medzinárodného projektu „Aktívne globálne školy“, kde v danom týždni organizujú rovnakú aktivitu naraz školy v 5 európskych krajinách v Poľsku, Rakúsku, Českej republike, na Slovensku a na Malte.
Žiaci ZŠ Bukovecká absolvovali štyri témy globálnych týždňov a to: Deň bez elektriny, Špecifický deň o spravodlivom obchode FairTrade, Deň klímy, Doprava a klimatická zmena.
Počas Dňa bez elektriny (4.11.) žiaci na vyučovacích hodinách tvorili projekty s tematikou šetrenia elektrickou energiou a efektívnym využívaním prírodných zdrojov. Diskutovali o probléme, čo môže urobiť každý z nás, aby oddialil klimatické zmeny, pretože zmena klímy v budúcnosti sa týka naozaj nás všetkých.
Deň o spravodlivom obchode Fair Trade (16.11.) bol ešte interaktívnejší. Žiaci 6. ročníka natočili videoklip „Iné východisko“, ktorým takto názorne priblížili problematiku spravodlivej mzdy pre pestovateľov banánov, kávy a kakaa v rozvojových krajinách.
Ostatní žiaci počas vyučovania tvorili projekty, ochutnávali Fair Trade produkty čaj a čokoládu a zážitkovými aktivitami priblížili globálne problémy detí v chudobných krajinách sveta aj žiakom 1.stupňa. Popoludní boli aktivity žiakov predstavené poslancom MČ Nad jazerom.
Deň klímy (22.11.), v ktorom žiaci získavali informácie o klimatických zmenách a premýšľali, ako sa jednotlivci vo svojej miestnej komunite môžu zapojiť do ochrany životného prostredia. Žiaci 2.ročníka zorganizovali na sídlisku kampaň „Stop smogu“, vyšli do ulíc nachytať do igelitových vrecúšok čo najviac kyslíka. Na prírodovede vyrábali model ľadovca z polystyrénu a diskutovali o vplyve klimatických zmien na topenie ľadovcov.
Aktivita Doprava a klimatická zmena (2.12.) bola zameraná na zmiernenie následkov nadmernej produkcie CO2 z automobilovej dopravy a ovplyvnenie povedomia ľudí k prehodnoteniu svojich návykov. Žiaci 4. ročníka uskutočnili kampaň na autobusovej zastávke a rozdávali cestujúcim papierové štvorlístky s textom poďakovania: „Využívaním MHD chránite našu Zem!“. Žiaci 5. ročníka spracovali plagáty „Doprava a čistý vzduch“ a žiaci 7. ročníka na križovatke pri teplárni monitorovali hustotu dopravy na vonkajšom obchvate mesta a následne ju štatisticky vyhodnocovali a zisťovali množstvo vypúšťaných emisií z dopravy.