PRESNÝ ČAS

VITAJTE!

• Blíži sa záver školského roka a s tým aj skrátenie vyučovacích hodín. Od 22.6.2018 do 28.6.2018 budú žiaci 1. stupňa končiť 4. vyučovacou hodinou / ŠKD je v normálnej prevádzke/ a žiaci 2. stupňa budú končiť 5. vyučovacou hodinou. Posledný deň , 29.6. 2018 bude koniec vyučovania o 10:30 hod.

• Z dôvodu nepriaznivého počasia sa akcia BUKOVECKÁ DEŤOM presúva na stredu-20.06.2018 v čase od 15:00 do 17:00 hod. v areáli základnej školy.

• 4.júna sa prváci a druháci zúčastnili divadelného predstavenia Popoluška od talianskeho skladateľa G. Rossiniho.Príbeh Popolušky ako ho poznáme je spracovaný netradičným spojením dvoch odlišných divadelných žánrov – opery a bábkového divadla, dvoch profesionálnych košických divadelných inštitúcií – opery Štátneho divadla Košice a Bábkového divadla. Príbeh o Popoluške hravou a jednoduchou edukatívnou formou prezentuje príbeh zaznávanej siroty s dobrým srdcom. Táto originálna inscenácia je určená a blízka predovšetkým detskému divákovi čo prezrádzali aj usmiaté očká malých návštevníkov.

• Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach aj tento rok zorganizovalo preventívno-prezentačné podujatie pri príležitosti osláv MDD pod názvom „Polícia deťom“. V piatok, 1. júna, v areáli Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach na Rampovej ulici 7 mali naši žiaci možnosť vidieť ukážky policajných činností, policajnej výzbroje a výstroje, či ukážky techniky, s ktorou policajti pracujú. Nechýbala ukážka zásahu z vrtuľníka voči nebezpečným páchateľom pri nelegálnom predaji zbraní aj ukážka činnosti jazdnej polície. Na záver deti čakalo prekvapenie.

• Základná škola, Bukovecká 17

pozýva všetkých malých i veľkých na popoludnie plné zábavy "BUKOVECKÁ DEŤOM" , ktoré sa uskutoční dňa 14. júna 2018 od 15:00 hod. do 17:00 hod. v areáli základnej školy. Čakajú na vás súťaže pre všetky vekové kategórie, tvorivé dielne, nafukovacie hrady, prekážková dráha, maxišmýkalka, maľovanie na tvár, tombola a ďalšie iné prekvapenia.

• Žiaci druhého ročníka sa zúčastnili dopravnej výchovy na dopravnom ihrisku v Športovo – zábavnom areáli na Alejovej ulici. Absolvovali teoretickú aj praktickú časť. Dodržiavať pravidlá na križovatkách riadených semaforom, hlavných, či vedľajších cestách, zvládnuť vjazd a výjazd na kruhový objazd,..., to všetko zvládli vo veľmi krátkom čase. Mnohí dospelí vodiči, by si z nich mohli brať príklad. Spoločnou snahou mesta Košice a Policajného zboru je, aby sme spoločne predchádzali dopravnej nehodovosti a učili deti odmalička sa správať na cestách podľa pravidiel cestnej premávky.

• Posledný mesiac šk. roka bol pre tretiakov a štvrtákov výnimočný. Strávili týždeň školy v prírode v prekrásnom prostredí- v hoteli Plejsy. Bol to týždeň plný radosti, hier a zábavy. O pestrý program sa žiakom postarali skvelé animátorky. Nechýbali súťaže, hry, diskotéka, hľadanie pokladu, prehliadka mesta a turistická vychádzka na najvyšší vrch v okolí, odkiaľ bol krásny výhľad. Žiaci sa vyšantili aj v bazéne a zložili si Hymnu Plejsy, ktorú si spoločne zaspievali pri opekačke. Na konci pobytu sa objavila aj nejedna slzička, pretože sa pomaly blížil odchod domov. Bol to úžasný týždeň, na ktorý bude každý rád spomínať.

• Dňa 6. júna 2018 nás poctil svojou návštevou spisovateľ, textár, učiteľ a hlásateľ moderného vyučovania čitateľských zručností a kreativity DANIEL HEVIER. V rámci svojho turné po Slovensku učí rôznych žiakov slovenčinu. Našich šiestakov oboznámil so svojím projektom, v rámci ktorého si žiaci na stránke www.chymeros.sk môžu vypracovávať rôzne úlohy, ktoré zadáva samotný spisovateľ.

Spisovateľ chce vytvoriť knihu zozbieranú z rôznych príspevkov žiakov z celého Slovenska. Možno sa v pripravovanej knihe objavia aj mená našich žiakov.

• Od zajtra ,7.6.2018 sa v školskej jedálni už bude podávať mliečna desiata aj obedy. Stravníci sú automaticky prihlásení , nestravujúci sa musia odhlásiť.

• Z dôvodu havárie v kuchyni školskej jedálne sa od zajtra, 01.06.2018, nebude podávať mliečna desiata ani obedy až do odvolania. Stravníci sú odhlásení automaticky. Na odstránení havárie sa pracuje. Sledujte prosím oznamy o ďalšom postupe rekonštrukčných prác.

• Základná škola, Bukovecká 17, 040 12 Košice
    Bukovecká 17, 040 12 Košice