PRESNÝ ČAS

VITAJTE!

 • 22. novembra 2011 sa bude konať testovanie žiakov piateho ročníka. Žiaci 6.-9.ročníka budú mať v daný deň riaditeľské voľno a budú zároveň automaticky odhlásení zo stravy. Stravníci zo 6.-9.ročníka, ktorí budú mať záujem o obed v daný deň, sa môžu prihlásiť u vedúcej školskej jedálne dnes, 15. 11. 2017, alebo najneskôr zajtra ráno. Žiaci 1.-4.ročníka majú riadne vyučovanie podľa rozvrhu a zároveň je v prevádzke aj ŠKD.

 • 4. 11. 2017

  Do galérie IV.A: Web stránka: Farby jesene boli pridané fotografie.

 • To, že Afrika môže byť nielen farebná, ale aj čierno-biela, že africké zvieratká vedia spievať africké pesničky, že slony nemusia mať vždy dlhý nos, ... O tom všetkom sme sa dozvedeli na predstavení, kde sme sa spolu so zvedavým malým Sloníkom vybrali k ďalekej rieke Limpopo, kde žije strašný a nebezpečný krokodíl. Inscenáciu podľa rozprávky R. Kiplinga z cyklu Kniha džunglí pripravili autor aj režisér M. Uryckij, scénograf M. Daňko (obaja z Kyjeva, Ukrajina) a slovenská choreografka Ivana Kučerová. Predstavenie bolo úžasné, odporúčame pozrieť všetkým, ktorí majú radi zvieratká a napínavé príbehy. Dovidenia v Afrike!

 • Cieľom tohto nášho projektu je vyskúšať si, ako sa učí v iných školách. Dňa 6. októbra sa deviataci zúčastnili rozšíreného vzdelávania v oblasti programovania lego robotiky na SOG Dneperská. Tam sa zoznámili s ,,programátormi“ a vyskúšali si pracovať v tzv. programe Kocka a naprogramovať cyklus na pohon lego robota. Naučili sa nové možnosti ako programovať a s menšou pomocou dokázali vytvoriť aj vlastný originálny program. Ten si potom vyskúšali priamo na robotovi, keď prešiel cez prekážkovú dráhu na čas.

 • Pri príležitosti Svetového dňa zdravej výživy pripravilo Oddelenie školstva MMK a zamestnanci školských jedální prezentáciu jedál pre rodičov detí, ktoré sa stravujú v škole.  Naši rodičia sa tak mohli opäť osobne presvedčiť, ako sa v školských jedálňach varí. Predstavitelia mesta sa poďakovali všetkým, ktorí sa o stravu školákov starajú. „Cieľom týchto akcií je ukázať, aké dôležité je v dnešnej dobe zdravé stravovanie," uviedla na margo oslavy v Spoločenskom pavilóne Alžbeta Tamásová, vedúca oddelenia školstva košického magistrátu. Bola to nádherná pastva pre oči a v našej jedálni  pripravili plnené kuracie stehná, ktoré z nádherne pripravených stolov „zmizli“ takmer okamžite. V kultúrnom programe vystúpila aj naša talentovaná žiačka Viktória Cimbová.

 • Opäť chceme urobiť niečo užitočné pre našu Zem, preto sa chystáme spustiť jesenný zber papiera. Začíname v pondelok, 23. októbra 2017. Podmienky zberu sa nezmenili. Papier zbierame pred vyučovaním v čase od 7:00 do 8:00 hod a popoludní od 14:00 do 16:00 hod. Vchod do budovy je z parkoviska na Kaspickej ulici. Balíky papiera prosíme previazať špagátom, nenoste ich v igelitových taškách. Kartón nezbierame. Súťažíme v triedach i medzi triedami a najúspešnejší zberatelia a kolektívy v tejto  celoročnej súťaži sa môžu tešiť na odmeny.

 • Je tu 11. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže určený pre žiakov 6.-9.ročníka. Tí mladší si zmerajú sily v súťaži Všetkovedko a tí starší si môžu zmerať sily v dvoch vybraných súťažných témach súťaže Expert geniality show. Ktoré to sú? 1. TAJOMSTVÁ PRÍRODY 2. DO YOU SPEAK ENGLISH? 3. DEJINY, UDALOSTI, UMENIE 4. MOZGOLAMY 5. SVETOBEŽNÍK. Ak sa chcete dozvedieť viac, vyzdvihnite si letáčik u pani učiteľky triednej alebo zájdite na stránku www.sutazexpert.sk. Prihlásiť sa môžete u pani učiteľky Müllerovej do piatku, 27.10.2017. Registračný poplatok je 4 €. Súťažiť budeme 30.11.2017.  

 • Svetový deň mlieka v školách zaviedla v roku 2000 Organizácia Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO). Lekári a špecialisti na výživu zdôrazňujú, že mlieko obsahuje výživné a stavebné látky nevyhnutné pre stavbu tela a rast v detskom veku človeka. Je zdrojom vitamínov, enzýmov a minerálov. Najdôležitejšími sú vápnik a fosfor, ktoré sú v ľudskej výžive nenahraditeľné pri tvorbe kostí a zubov. Navyše obsahuje esenciálne látky, ktoré si organizmus nevie vyrobiť sám a v mlieku sa vyskytujú v dostatočnom množstve a vo vyváženom pomere. V našej škole podávame počas veľkej prestávky desiaty s výrazným podielom mliečnych výrobkov, čím im napomáhame osvojovať si lepšie stravovacie návyky a podnecovať ich k väčšej spotrebe mlieka, jogurtov a syrov. Tento cieľ prišli k nám podporiť aj zamestnanci Tesca a pripravili pre žiakov 1. stupňa ochutnávku mlieka, kakaa a cereálnych výrobkov. Že žiakom chutilo a zaujímali sa o jednotlivé produkty svedčia aj zábery v našej fotogalérii.

 • Už tradične má naša škola početné zastúpenie na podujatiach najstaršieho maratónu v Európe. Nebolo tomu inak ani tento rok. Minimaratónu sa zúčastnili nielen naši žiaci, ale aj ich celé rodiny, veď ide o U.S.Steel family run. Pekné počasie a tradičná športová atmosféra vylákala do ulíc nášho mesta aj tých, ktorí prišli fandiť a povzdbudzovať nielen našich bežcov. A podpora prišla veru každému  z nich vhod. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník tohto významného športového podujatia v našom meste.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Bukovecká 17, 040 12 Košice
  Bukovecká 17, 040 12 Košice
 • 055/7295478 - škola
  055/7295479 - školská jedáleň

Fotogaléria