Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2%, príp. 3%. Zákon Vám umožňuje darovať 2 % (3%) zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, akou je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % (3%) pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech našich detí. Finančné prostriedky budú použité na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole a na úpravu školského areálu. Pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to. Upozorňujeme, že tlačivá sú editovateľné a nachádzajú sa na stránke školy v sekcii ŽIACI A RODIČIA v záložke s označením 2%. Pripravené tlačivo vyhlásenia nájdete tu: 2024_vyhlasenie.pdf a vytlačené aj vo vestibule školy.

• ZÁPIS ŽIAKOV DO 1. ROČNÍKA

Milí rodičia predškolákov, tešíme sa na Vás už čoskoro na zápise prvákov. Odporúčame pred zápisom vyplniť elektronickú prihlášku, ktorú my vytlačíme a Vy ju v deň zápisu podpíšete. Vyplniť ju môžete aj teraz. Všetkých zákonných zástupcov, ktorí vyplnia elektronickú prihlášku budeme kontaktovať, aby sme si dohodli presný termín a čas zápisu.

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

Riaditeľka školy, v súlade s § 150 ods. 5 Zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, poskytuje riaditeľské voľno pre žiakov 1.-9.ročníka dňa 27.3.2024 (streda) z organizačno-prevádzkových dôvodov. Žiaci sú z obedov a mliečnej desiaty odhlásení. Od 28.3.2024 (štvrtok) do 2.4.2024 (utorok) sú veľkonočné prázdniny. Nástup žiakov do školy je 3.4.2024 (streda).

• NAJTMAVŠIE MIESTO V ŠKOLE

Vybrali sme sa na ďalšiu bádateľskú výpravu. Pátrali sme v škole po mieste, ktoré je dostatočne tmavé, aby sme mohli skúmať svetlo a tieň. Pátranie bolo úspešné. Školská náraďovňa spĺňala naše podmienky. Tiene nám poskytli aj veľa zábavy a tieňové divadlo v podaní starších spolužiačok dokázalo zaujať aj tých, ktorí sa tmy trošku boja.

Piatok 19. 4. 2024